Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności ANGIELSKI POPRZEZ ZABAWĘ - WIERSZE I RYMOWANKI - PREZENTACJA

ANGIELSKI POPRZEZ ZABAWĘ - WIERSZE I RYMOWANKI - PREZENTACJA

Istnieje wiele korzyści z uczenia dziecka rymowanek od najmłodszych lat; jednym z nich jest ich rozwój poznawczy. Powtarzanie się w rymach jest korzystne dla mózgu maluchów i uczy je, jak działa język, a jednocześnie buduje umiejętności pamięci. Ponadto rymowanki pomagają również rozwijać umiejętności wnioskowania – zarówno podczas poznawania nowych słów, jak i czytania ze zrozumieniem w późniejszym życiu. Słuchanie i powtarzanie wierszyków rozwija intuicję językową i oswaja z mówieniem w języku angielskim.
Angielskie rymowanki i wierszyki dla dzieci to nauka angielskiego przez zabawę. Dziś grupy młodsze, przygotowane przez Panią Agnieszkę Jakubowską, prezentują swoje umiejętności.

                                                                                                                Grupa VII "Kubusie"
                                                                                                                   
Grupa I "Krasnale"


Grupa II "Pszczółki"


Grupa III "Żabki"


Grupa IV "Biedronki"