Strona główna Aktualności SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! 17 września 2021., dzieci z naszego przedszkola a mianowcie grupa Żabki, Smerfy i Motylki biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające okolicy naszego przedszkola. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieci nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły dzieciom, że wyrzucone do wody lub porzucone szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Za zaangażowanie bardzo dziękujemy.