Strona główna Aktualności MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Jak co roku w Przedszkolu Nr 8 im.Krasnala Hałabały odbył się MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ZACZAROWANA GLINIANA RZECZYWISTOŚĆ". Tym razem tematem konkursu było "Zaczarowane gliniane zwierzątko", czyli zabawa kształtem i formą podczas lepienia zwierząt z gliny. Organizatorzy mieli na celu popularyzację gliny, jako materiału dostosowanego do możliwości ekspresyjnych dzieci, kształcenie umiejętności tworzenia plastycznej formy przestrzennej na podstawie obserwacji najbliższego otoczenia. Do konkursu zgłosiły się dzieci z ostrowskich przedszkoli. Powstały bardzo ciekawe, pełne ekspresji figury psów, kotów, ślimaków, żółwi itp. Nasze przedszkole reprezentowała Julia Kunicka z Grupy "Żabki", która znakomicie poradziła sobie z tematem wykonując wymarzonego pieska.