Strona główna Aktualności II OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA DLA PRZEDSZKOLAKÓW W "JEDYNCE"

II OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA DLA PRZEDSZKOLAKÓW W "JEDYNCE"

II OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA DLA  PRZEDSZKOLAKÓW W "JEDYNCE" 16 czerwca 2016r. już po raz drugi na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła się piękna sportowa impreza dla przedszkolaków ostrowskich przedszkoli. Ponad 200 dzieci rywalizowało w lekkoatletycznych konkurencjach. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy V "Plastusie". Uczestnicy olimpiady startowali w biegu na 30 m, w skoku w dal, rzucali piłeczką tenisową oraz biegali w sztafetach 4×50 m. Wszyscy mali sportowcy włożyli mnóstwo wysiłku w uzyskanie jak najlepszych rezultatów. Sędziowie poszczególnych konkurencji skrupulatnie notowali wszystkie wyniki, aby na zakończenie imprezy ogłosić zwycięzców rywalizacji. Punktem kulminacyjnym olimpiady było ogłoszenie wyników, wręczenie przez wiceprezydent Ewę Matecką, dyrektor SP 1 Dorotę Grześkowiak medali i pucharów dla najlepszego zawodnika i zawodniczki zawodów. Najlepszą zawodniczką została reprezentantka naszego przedszkola Liliana Fudalej. Po zakończeniu zmagań dzieci poczęstowano pysznymi przekąskami przygotowanymi przez Zespół Promocji Zdrowia działający przy SP nr 1.