Strona główna Aktualności „Ekoludki” na XXII Olimpiadzie Sportowo-Zdrowotnej dla Przedszkolaków

„Ekoludki” na XXII Olimpiadzie Sportowo-Zdrowotnej dla Przedszkolaków

„Ekoludki” na XXII Olimpiadzie Sportowo-Zdrowotnej  dla Przedszkolaków

Ekoludki”

na

XXII Olimpiadzie Sportowo-Zdrowotnej

dla Przedszkolaków

26 października 2021 roku (wtorek)

pod hasłem: „O zdrowiu na wesoło”.

26 października 2021 roku (we wtorek) na hali sportowej w budynku Szkoły Podstawowej Nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim miała miejsce XXII Olimpiada Sportowo-Zdrowotna dla Przedszkolaków pod hasłem: „O zdrowiu na wesoło”, zorganizowana z inicjatywy Polskiego Czerwonego Krzyża z oddziałem w Ostrowie Wielkopolskim. Miała ona charakter edukacyjno-oświatowy, a jej celem było zapoznanie z podstawowymi zasadami higieny oraz promocja zdrowia dostosowana do wieku uczestników. Olimpiada organizowana była dla dzieci 6-letnich z ostrowskich przedszkoli.
Nasze Przedszkole „Maluszek” reprezentowane było przez 12 osobowy zespół składający się z 10 dzieci z grupy „Ekoludki”, 1 rodzica oraz 1 wychowawcy grupy.
           Nasi sportowcy świetnie poradzili sobie we wszystkich konkurencjach sportowych, np. bieg z piłką, bieg przez płotki, czołganie się pod przeszkodami, turlanie piłki. Zapał, siły, chęci do sportowej walki, szybkość i zręczność towarzyszyła Naszej Drużynie cały czas. I widać było tego rezultaty. A dobry nastrój, przekonanie, że jest to dobra zabawa, nie opuszczało naszych zawodników. I ten zapał, emocje z jakimi „Ekoludki” kibicowały swoim zawodnikom są nie do opisania.
               Za udział w Olimpiadzie każde z przedszkoli, bez względu na wynik jaki osiągnęło ze wszystkich konkurencji, otrzymało dyplom uczestnictwa oraz puchar.
        Reprezentacji naszego Przedszkola serdecznie gratulujemy sukcesu! Życzymy dalszych udanych Olimpiad, zawodów sportowych.