Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności "SZKOŁA DO HYMNU"

"SZKOŁA DO HYMNU"

"SZKOŁA DO HYMNU"

W środę 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 wszystkie dzieci będące w tym dniu w przedszkolu wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach finału akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Już najmłodsze przedszkolaki znają flagę, godło i hymn naszego kraju. Dzieci w  ramach zajęć dydaktycznych zapoznawały się z mapą Polski, historią, zabytkami, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, muzyką. Wykonywały prace plastyczne o tematyce patriotycznej, które zdobią przedszkolny korytarz biało-czerwonymi kolorami.