Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności Polskie baśnie i legendy - Quiz wiedzy - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polskie baśnie i legendy - Quiz wiedzy - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Polskie baśnie i legendy - Quiz wiedzy - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa W związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa został zorganizowany Quiz wiedzy pt. "Polskie baśnie i legendy". Został on połączony z obchodami Dnia Postaci z bajek który również obchodzilismy w naszym przedszkolu. Dzieci do tego dnia przygotowywały się już wcześniej ponieważ każda grupa malowała piękne zamki kartonowe, które pięknie zdobiły salę i dopełniły cały wystrój. W tym wydarzeniu brały udział dzieci z najstarszych grup: EKOLUDKI, SMERFY, MOTYLKI. Podczas konkursu dzieci brały udział w różnych konkurencjach o tematyce bajkowej: zagadki, historyjki obrazkowe, krzyżówka, zabawy ruchowe połączone z tematyką bajek i baśni. Każda konkurencja zakończyła się wręczeniem medalu dzieciom, które brały udział w wybranych konkurencjach. Dzieci w tym dniu przebrane były w piękne stroje ulubionych postaci z bajek. Nad przebiegem konkursu czuwały nauczycielki z najstarszych grup oraz Dyrekcje naszego przedszkola.
Po zakończeniu każda grupa otrzymała dyplom za aktywny udział w zabawie.
Za przygotowanie tych pięknych strojów dla dzieci bardzo dziekujemy rodzicom, którzy spisali się również na medal i zorganizowali dzieciom wymarzone stroje.