Strona główna Aktualności "Mój ulubiony bohater”. Wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

"Mój ulubiony bohater”. Wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny  organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Mój ulubiony bohater”.

Wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny

organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zapewne każdy z nas ma swojego ulubionego bohatera: czy to z książki, czy z bajki, a może z komiksu.

Bohaterem może być także ktoś dla nas ważny bądź pomagający innym. Każdy z nas inaczej może rozumieć pojęcie „bohater”.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie wewnątrzprzedszkolnym pt. „Mój ulubiony bohater”. Każda z grup przedszkolnych mogła złożyć jedną wspólnie wykonaną przez grupę pracę, zgodą z tematem: „Mój ulubiony bohater”.

Konkurs organizowany był w ramach narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celami konkursu były:

- umożliwienie dzieciom zaprezentowania umiejętności plastycznych, wyrażenia wrażliwości artystycznej oraz wykazania się aktywnością twórczą,

- stworzenie możliwości prezentacji swoich prac oraz konfrontacji dokonań młodych twórców,

- wzmacnianie wiary we własne możliwości,

- rozwijanie zdolności plastycznych,

- budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi,

- zachęcanie do współdziałania oraz pomagania sobie wzajemnie.

Wszystkie grupy przedszkolne poradziły sobie z zadaniem bardzo dobrze. Prace były starannie wykonane, kolorowe. Przedstawiały wielu różnych bohaterów z literatury. Zaangażowanie dzieci w wykonanie prac oraz ich współpraca ze sobą podczas wspólnego tworzenia była godna podziwu i pochwały. Zapał był bardzo duży. A pomysłów w grupach na to kto jest ulubionym bohaterem – jeszcze więcej.
                    Efekty współpracy dzieci można było zobaczyć na wystawie zorganizowanej w budynku Przedszkola.
Wykonane przez dzieci prace zostały wykorzystane podczas „Dnia Postaci Z Bajek – quizu, konkursu międzygrupowego” oraz quizu wiedzy pt. "Polskie baśnie i legendy", gdzie stworzyły część pięknej dekoracji. Po odbytych quizach prace powróciły ponownie na wystawę.

Wszytkom dzieciom gratulujemy pomysłowości, zaangażowania i kreatywności.