Strona główna Aktualności WYGRANA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!"

WYGRANA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!"

WYGRANA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!" Wzięliśmy udział w 8 edycji ogólnopolskiego konkursu "Mamo, Tato, wolę wodę!" i zdobyliśmy nagrodę wpostaci tablicy edukacyjnej.  Program edukacyjny "Mamo, Tato, wolę wodę!" jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009r. przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Jego celem jest edukownie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Koordynatorami konkursu były: Ilona Urbaniak i Magdalena Wolicka, które przygotowły raport niezbędny do udziału w konkursie. Dzieci z grup: "Krasnale", "Pszczółki", "Ekoludki", "Smerfy", "Plastusie", "Świerszcze"  brały udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycielki wg. cyklu scenariuszy, z których każdy był inspirująco podaną porcją wiedzy o wodzie. Ponadto dzieci przygotowały tematyczne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane przed wejściem do przedszkola. Gratulujemy wygranej wszystkim przedszkolakom!