Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia to szczególna data w kalendarzu, tego dnia odwiedza dzieci Święty Mikołaj. W naszym przedszkolu jest to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni, w ciągu całego roku szkolnego. Od samego rana przedszkolacy z niecierpliwością spoglądali w okna i wypatrywali Mikołaja, a także nasłuchiwali przy drzwiach mikołajowych dzwoneczków. Dzieci starannie przygotowały się do tej wizyty, ubrały się na czerwono i założyły mikołajowe czapki. Wszystko po to, aby podkreślić jaki ważny gość ich odwiedza. Święty Mikołaj nie zwiódł pojawił się z samego rana, ze swoim pomocnikiem Elfem i odwiedził każdą grupę zostawiając dzieciom upominki. Przedszkolacy podziękowali Mikołajowi piosenkami i wierszami jakich nauczyli się specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Dzieci długo wspominały wizytę, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.