Strona główna Aktualności Program edukacyjno-żywieniowy "ZJEM BO WIEM"

Program edukacyjno-żywieniowy "ZJEM BO WIEM"

Z inicjatywy Pani intendent Beaty Kaniewskiej i naszej niezawodnej kucharki  Pani Grażyny Wojcieszak, w marcu i kwietniu, w naszym przedszkolu realizowany jest program edukacyjno-żywieniowy „ZJEM BO WIEM”.
Ma on na celu rozbudzić zainteresowanie produktami i daniami, które są podawane wśród przedszkolaków.
Dodatkowym założeniem programu jest uczenie dzieci umiejętności dokonywania odpowiedniego wyboru pożywienia, które jest wartościowe, bogate w witaminy a co najważniejsze zdrowe.

Program jest realizowany w trakcie posiłków zgodnie z ramowym planem dnia. Dzieci podczas poszczególnych posiłków mają serwowane owoce egzotyczne takie jak: kaki, pomelo, awokado, melon, kiwi i wiele innych.
W ramach programu przedszkolaki poznają również specyfikację dań regionalnych jako części kultury narodowej i lokalnej: „gzik po poznańsku”, pampuch, leczo, gulasz. Podczas posiłków, w których uwzględniony jest ten program, nauczyciel przedstawia skład posiłku wraz z opisem przygotowania w zestawieniu z żywnością przetworzoną.

Dzięki temu programowi nasi najmłodsi z pewnością będą bardziej świadomi co jedzą i co da im najwięcej korzyści dla zdrowia oraz prawidłowego rozwoju.

Poniżej przedstawiamy w skrócie z jakim zaciekawieniem dzieci słuchają o daniach serwowanych w przedszkolu. Zdjęcia przedstawiające realizowany program na bieżąco wysyłane są przez nauczycieli w swoich grupach.