Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności XIII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

XIII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

XIII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

W czwartek 5 maja 2022r. w Przedszkolu nr 14 Maluszek w Ostrowie Wielkopolskim, odbyła się XIII edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Ekologicznego „Podróż z Ekoludkiem” pod hasłem „EKOogród”. W turnieju wzięły udział dwuosobowe drużyny dzieci 6 letnich z 15 ostrowskich przedszkoli. Celem konkursu było zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej, propagowanie idei proekologicznego stylu życia oraz rozbudzenie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Dzieci pokonując trasę na przedszkolnym placu zabaw uczestniczyły w siedmiu różnych konkurencjach, z zakresu aktywności językowej, matematycznej, przyrodniczej, ruchowej oraz plastycznej. Konkurs odbył się pod hasłem „EKOogród” to też dzieci, po zmaganiach językowych i sprawnościowych miały okazję sadzić również nowalijki. Na zakończenie wykonały „Wiosenne fartuszki”, które każde z dzieci zabrało na pamiątkę. Koordynatorką i prowadzącą konkurs była nauczycielka przedszkola nr 14 – Anna Wawrzyniak. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Eliza Dembna – Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Ostrowie Wielkopolskim, Malwina Jędrzejak – Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Beata Kieliba – Dyrektor Przedszkola nr 2 „Jarzębinka” w Ostrowie Wielkopolskim, Katarzyna Kasprzak – Wicedyrektor Przedszkola nr 14 i Magdalena Bielska – Dyrektor Przedszkola nr 14 Maluszek - jako gospodarz imprezy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne nagrody. Do zobaczenia za rok!