Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI"

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI"

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI"
W kwietniu odbyła się IV edycja konkursu "Baśnie znane od stuleci" pt. BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI. konkurs organizowany był przez Przedszkole nr 11 "Calineczka" w Ostrowie Wielkopolkim. Celem konkursu było popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do książek, pobudzanie fantazji i wyobraźni, rozwijanie aktywności twórczej, wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień dzieci. Nasze przedszkole w tym konkursie reprezentował Michał Zbanyszek z grupy Smerfy.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań, zagadek oraz wykonanie pracy plastycznej dotyczącej treści bajki. Michał otrzymał zadanie o tematyce bajki "Księżniczka na ziarnku grochu". Zaprojektował z pomocą nauczyciela łóżko księżniczki z róznych materiałów. Jego praca była bardzo pomysłowa i sam mógł wybrać z jakich materiałów chce skorzystać. Michał za prawidłowe wykonanie zadań zdobył nagrodę oraz dyplom. Serdecznie gratulujemy wygranej.