Strona główna Aktualności PROGRAM "MAMO, TATO - CO WY NA TO?" ZAKOŃCZONY

PROGRAM "MAMO, TATO - CO WY NA TO?" ZAKOŃCZONY

PROGRAM "MAMO, TATO - CO WY NA TO?" ZAKOŃCZONY 18 maja 2022 roku zakończyliśmy udział w Programie "Mamo, Tato - co Wy na to?" organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Ostrowie Wielkopolskim. W naszym przedszkolu objete tym programem zostały dzieci z grup "Ekoludki" i "Smerfy", a koordynatorem była pani Agnieszka Kłobus. W efekcie podjętych działań ukształtowano prawidłowe nawyki prozdrowotne wśród dzieci, ich rodziców i opiekunów; podniesiono poziom wiedzy rodziców i opiekunów na temat wybranych elementów rozwoju emocjonalnego, psychicznego i społecznego dzieci 5-6 letnich, a także przekonano rodziców i opiekunów o słuszności podejmowaniych działań profilaktycznych w domu i w środowisku przedszkolnym, które służą umacnianiu właściwych zachowań sprzyjających zdrowiu fizycznemu,  psychicznemu i społecznemu. Na zakończenie dzieci otrzymały broszury z wykonanymi zadaniami i odblaski.