Strona główna Aktualności PRZEDSTAWIENIE "JAS I MAŁGOSIA"

PRZEDSTAWIENIE "JAS I MAŁGOSIA"

We wtorek 14 czerwca dzieci z grup: Kubusie, Krasnale, Świerszcze, Pszczółki, Biedronki oraz Żabki miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru IN – ART wystawione w Ostrowskim Centrum kultury. Za sprawą Jasia i Małgosi przedszkolacy przenieśli się do tajemniczego lasu, w którym wraz z bohaterami przedstawienia odkryli smakowitą chatkę z pierników i poznali jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę. Na szczęście historia o perypetiach zagubionego w lesie rodzeństwa, które wpada w ręce Baby Jagi kończy się szczęśliwie i sprawiedliwie. Spektakl ukazuje dzieciom jak niewinność i dobro wygrywa ze złem. Odwaga, zaradność i pomysłowość rodzeństwa dodają dzieciom otuchy oraz wiary we własne możliwości. Ta sceniczna wersja pięknej baśni braci Grimm, na której wychowało się wiele pokoleń zachwyciła naszych najmłodszych widzów, a przepiękne stroje i scenografia sprawiła, że dzieci oglądały przedstawienie z zapartym tchem.

Opr. M. Płaszczykowska