Strona główna Aktualności VII OLIMPIADA SPORTOWA "ZABAWY Z PIŁKĄ"

VII OLIMPIADA SPORTOWA "ZABAWY Z PIŁKĄ"

13 września w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wlkp., odbyła się VII Olimpiada sportowa „Zabawy z piłką” organizowana przez klub sportowy  Olimpijczyk. Ćwiczenia i zabawy z piłką pozwalają rozwijać m.in. koordynację wzrokowo-ruchową, zdolność postrzegania czy świadomość przestrzeni i odległości. Zabawy z piłką przygotowują dzieci do gier sportowych, przynosząc jednocześnie wiele radości i dając pewność siebie. Nasze przedszkole reprezentowało dziesięcioro dzieci z grupy „Smerfy” pod opieką swojej wychowawczyni p. Ani Wawrzyniak. W zawodach wzięli udział – Jasiu Bielski, Stasiu Jędraszak, Tosia Jędraszak, Franek Etenkowski, Gabrysia Sobczak, Szymon Rubczak, Bianka Pytlik- Kryjom, Franek Poprawski, Mikołaj Klepacz oraz Iga Fluder. Nasza drużyna dzielnie stanęła do wszystkich konkurencji niejednokrotnie pokonując inne przedszkola, a co najważniejsze, wszystkie konkurencje sprawiły dzieciom ogromną radość. Na wszystkich uczestników czekała nagroda – złoty medal! Gratulujemy serdecznie wszystkim naszym małym sportowcom!

opr. Anna W.