Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności "SZKOŁA DO HYMNU"

"SZKOŁA DO HYMNU"

"SZKOŁA DO HYMNU"

W czwartek 10 listopada w przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, symbolicznie, o godz. 11.11 przedszkolacy odśpiewali na polance „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym po raz kolejny nasze przedszkole uczestniczyło w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Szkoła do hymnu”. Jej celem jest zachęcenie młodego pokolenia Polaków do wspólnego przeżywania Święta Niepodległości oraz kształtowanie postawy patriotycznej. W przedszkolu dzieci zapoznają się z symbolami narodowymi, barwy ojczyste, flagę oraz godło rozpoznają już najmłodsze przedszkolaki. Udział w akcji jest jednym z działań podejmowanym w naszym przedszkolu, mającym na celu kształtowanie wśród wychowanków poczucia świadomości narodowej i poszanowania ojczystych symboli. Oprócz śpiewania hymnu, dzieci układały flagę narodową z białych i czerwonych flagietek.

Oprac. M. Płaszczykowska