Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF"

"Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF"

"Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF"

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji 21 listopada 2022 r. nasze przedszkole przystąpiło do akcji UNICEF dotyczącej Praw Dziecka. W tym dniu dzieci ubrane były na niebiesko, a we wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne wzbogacające wiedzę dzieci na temat ich praw i korzystania z nich. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. "Wszyscy mamy prawa", wykonane zostały gazetki tematyczne i prace plastyczne. Działania i aktywności podejmowane w tym dniu miały na celu zwrócenie uwagi  na prawa dziecka. Zachęcamy także rodziców do rozmów z dziećmi i uświadamiania im swoich praw. Jako pomoc udostępniamy materiały o prawach dziecka. Zachęcamy do wspólnej lektury i zabawy!