Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ - PODSUMOWANIE AKCJI

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ - PODSUMOWANIE AKCJI

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ - PODSUMOWANIE AKCJI Nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej – piątej – edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” organizowanej przez Fundację „DBAM O MÓJ Z@SIĘG”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Fundacja ta od lat zajmuje się przeciwdziałaniem fonoholizmowi oraz e-uzależnień  u dzieci i młodzieży. W tym roku w Kampanii wzięły udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Razem wysłaliśmy około 250 kartek świątecznych, które dostaliśmy od Fundacji. Przygotowane przez dzieci, a zaadresowane przez Panie kartki zostały wysłane do bliskich z rodzin naszych przedszkolaków ale też do różnych instytucji wsparcia, m.in. do Rodzinnych Domów Dziecka, do Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, Domów Pomocy Społecznej, do lekarzy z różnych Oddziałów Ostrowskiego i Kaliskiego Szpitala oraz do Oddziałów Ratunkowych, Domu Samotych Matek z Dziećmi w Kaliszu, Domu Chłopaków w Broniszewicach, Domu Dziecka w Kaliszu, Centrum Pomocy Społecznej "Wiara Nadzieja Miłość" w Odolanowie", Warsztatu Terapii Zajęciowej "Tęcza" w Ostrowie Wielkopolskim, Szkoły Muzycznej Yamaha w Kaliszu. Dzięki udziałowi w Kampanii, nasze przedszkolaki dobrze wiedzą, że papierowa kartka, napisana i wysłana przed świętami jest bardzo cennym darem, jaki możemy sprawić drugiej osobie.Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz nauczycielom, którzy tak chętnie przyłączyli się do akcji :-)

Opracowała: Anna W.