Strona główna Aktualności WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

WARSZTATY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

WARSZTATY  UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

W środę 29 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w której wzięły udział dzieci ze wszystkich grup. Zajęcia przeprowadził pan Przemysław Krawczyk z Lidermedical – Centrum Promocji Ratownictwa Medycznego. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wiedzy i umiejętności. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak udzielić pierwszej pomocy. Podczas zajęć przedszkolacy mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Oprac. M. Płaszczykowska