Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności DZIEŃ DZIECKA Z JOGĄ

DZIEŃ DZIECKA Z JOGĄ

DZIEŃ DZIECKA Z JOGĄ
31 maja w Przedszkolu nr 14 Maluszek odbył się Dzień Dziecka z Jogą. Wszystkie dzieci brały udział w zabawach ruchowych z elementami praktyki jogi i uważności, które przygotowały panie Ewa Giernalczyk i Marika Andrzejewska. Podczas ćwiczeń wykorzystane zostały specjalne karty do jogi dla dzieci oraz różnorodne przedmioty takie jak słomki, małe pompony, chusta animacyjna, pobudzające wyobraźnię i kreatywne myślenie. Głównym celem zabaw było zapozanie dzieci z asanami oraz zachęcenie do aktywnego spędzania czasu z równieśnikami. Warto wspomieć, że długofalowe powtarzanie poszczególnych asan sprzyja również umiejętności skupienia uwagi i koncentracji u dzieci. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom, a dla każdego dziecka czekała nagroda w postaci naklejki i kolorowanki. Do zobaczenia za rok!