Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA DZIECI 6 LETNICH - 06.06.2023r.

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA DZIECI 6 LETNICH - 06.06.2023r.

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA DZIECI 6 LETNICH - 06.06.2023r.

Zakończenie roku szkolnego 6-latków

- 6 czerwca 2023 roku

 

 

Trwa miesiąc czerwiec, na dworze cieplej się robi, słońce coraz dłużej świeci. Pogoda zachęca do spędzania większej ilości czasu na dworze, do zabaw w plenerze. Wkrótce nadejdą upragnione i długo wyczekiwane wakacje.

 

Widząc, iż rok szkolny 2022/2023 ma się ku końcowi dzieci z grup starszych, nasze 6-latki: grupa VIII „Ekoludki, grupa IX „Smerfy, grupa X „Motylki” przygotowały wraz z paniami nauczycielkami uroczystość z okazji ukończenia przedszkola.

 

Przygotowań było sporo: nauka wierszy, tańcy, piosenek, instrumentacji muzycznych. Tworzenie dekoracji. Prób było dużo. Trochę nerwów, trochę stresów. Ale też wesołych i zabawnych sytuacji, mnóstwo uśmiechów i wzajemnego wsparcia, pomocy.

 

W końcu nadszedł wyczekiwany przez dzieci dzień: 6 czerwca 2023 roku (wtorek). Dzień słoneczny, bezchmurnyq`. Wręcz wymarzony na rozpoczęcie wakacji.

Tego dnia popołudniu o godzinie 16:30 odbyło się uroczyste zakończenie, nie tylko roku szkolnego 2022/2023, ale ukończenie przedszkola przez dzieci 6-letnie.

 

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo naszych przedszkolaków, przedstawiciele władz, dyrektorzy szkół podstawowych. Obecna była Dyrekcja Przedszkola nr 14 Maluszek, nauczyciele i pracownicy Przedszkola.

Na uroczystość składały się występy dzieci: śpiewy, układy taneczne, gra na instrumentach muzycznych, wiersze, a także uroczyste wręczenie absolwentom przedszkola dyplomów, upominków, maskotek. Były również l wzruszające przemówienia, liczne podziękowania, słowa uznania.

 

Wzruszeń, łez, pozytywnych emocji było wiele. Miłych słów, gestów, uśmiechów jeszcze więcej.  Wspólnych wspomnień, opowieści wymienianych po zakończeniu uroczystości pomiędzy dziećmi i rodzicami „bez liku”.

 

Kolejne wydarzenie jakim było pożegnanie dzieci 6-letnich z przedszkolem „Maluszek”, przeszło do historii oraz zapisało się w pamięci dzieci, rodziców, dyrekcji, nauczycieli, pracowników „Maluszka” oraz wszystkich zaproszonych gości, pozytywnym akcentem.  Niekiedy pamięć „bywa ulotna”, dlatego też wymyślono zdjęcia, które utrwalają nasze wydarzenia i pozwalają odtworzyć i przywołać z pamięci wspomnienia, wydarzenia, osoby, chwile.

 

 

Wszystkim naszym absolwentom

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNE CHWILE,

ZA CZAS RAZEM SPĘDZONY,

WSZELKIE UŚMIECHY,

WSPÓLNE ZABAWY ORAZ CZAS SPĘDZONY NA NAUCE.

 

 

I…

ŻYCZYMY POWDZENIA W SZKOLE!

 

 

 

Opracowała: Natalia Foltyniewicz-Rataj
Zdjęcia: Anna Wawrzyniak