Strona główna Aktualności IV KONKURS MAJOSTASZKOWY

IV KONKURS MAJOSTASZKOWY

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski wspólnie z Zakładem Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. była organizatorem IV Konkursu majOSTaszk-owego pod hasłem „OCHRONĘ ŚRODOWISKA WSPIERAJ-KARTONIKI, PUSZKI I GAZETY ZBIERAJ!” skierowanego do wszystkich mieszkańców oraz dzieci i młodzieży z ostrowskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Zbiórka obejmowała trzy kategorie:
- kartoniki po sokach i mleku:
dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych,
- puszki aluminiowe:
dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych,
- gazety:
dla mieszkańców,
dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Celem konkursu:
1. Zbiórka odpadów segregowanych podlegających recyklingowi.
2. Edukacja i wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców miasta.
3. Wyrobienie nawyku segregacji odpadów w miejscu ich wytworzenia, czyli w gospodarstwach domowych.
    Kolejna już edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło podczas tegorocznego FESTYNU MIEJSKIEGO majOSTaszki 12 maja 2012r. Atrakcyjne nagrody zostały ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski oraz ZOiGO „MZO” S.A. Nasze Przedszkole biorąc udział w tym konkursie zajęło 2 miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni.