Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKUR "BĄDŹ EKO W KARNAWALE"

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKUR "BĄDŹ EKO W KARNAWALE"

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKUR "BĄDŹ EKO W KARNAWALE" Międzyprzedszkolny konkurs "Bądż eko w karnawale", zorganizowany został przez Przedszkole nr 3 Jaś i Małgosia w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem konkursu było propagowanie idei czystego środowiska, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetworzenia oraz zachęcenie uczestników konkursu do przedstawienia własnego kreatywnego pomysłu na czyste środowisko przyrodnicze, poprzez wykonanie stroju karnawałowego z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Nasze Przedszkole reprezentowała Julia Franke z grupy "Pszczółki". Julka razem z            p. Anią Wawrzyniak przygotowały na konkurs piekną spódnicę wykonaną z plastikowych jednorazowych kubeczków oraz bluzkę, która została zrobiona z czarnego worka na śmieci. Całą karnawałową kreację upiększyły korale i opaska wykonana z foli aluminiowej. Julka jak prawdziwa modelka na wybiegu, zaprezentowała swój strój na czerwonym dywanie:-) Jesteśmy z niej bardzo dumni! Julka za swój udział w konkursie otrzymała pamiątkowy dyplom oraz piekny upominek.
Gratulujemy Julce odwagi i wróżymy jej wielki sukces w zawodzie modelki:-)
opr. Anna W.