Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności PRZEDSTAWIENIE "ZIMOWA OPOWIEŚĆ"

PRZEDSTAWIENIE "ZIMOWA OPOWIEŚĆ"

PRZEDSTAWIENIE "ZIMOWA OPOWIEŚĆ"

W środę 31 stycznia przedszkolacy obejrzeli przedstawienie teatralne „Zimowa opowieść’ przygotowane przez  duet aktorski  Teatru Młodego Widza „Włóczykij” z Kalisza. Pouczająca opowieść o bałwanku, jego przyjaciołach, przygodach i kłopotach była pełna wartości. Dzieci razem z głównym bohaterem przeżywały jego emocje, razem z nim marzyły. Spektakl pomógł również dzieciom przyswoić i utrwalić elementarne wiadomości na temat zmian w przyrodzie skojarzonych z porami roku. Przedszkolacy zapamiętali, dlaczego trzeba dokarmiać ptaki zimą, co to jest i jak się przejawia wiosenna odwilż, jakie ptaki wracają do nas wraz z nadejściem  wiosny.  Wysiłek aktorów został nagrodzony gromkimi brawami.

Oprac. M. Płaszczykowska