Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności WIZYTA W REGIONALNYM ZAKŁADZIE ZAGOSPODAROWANIA ODPADAMI

WIZYTA W REGIONALNYM ZAKŁADZIE ZAGOSPODAROWANIA ODPADAMI

WIZYTA W REGIONALNYM ZAKŁADZIE ZAGOSPODAROWANIA ODPADAMI

W poniedziałek 15 kwietnia starszacy z grup: Plastusie, Ekoludki oraz Motylki odwiedziły Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadami w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci miały okazję przejść się ścieżką edukacyjną, która składa się z tematycznych przystanków: tablic edukacyjnych z zakresu gospodarki odpadami. Całość uzupełniają stoły edukacyjne wraz z wyposażeniem m.in. hydrokarem – to jeżdżący model z napędem wodorowym, który pokazuje wykorzystanie  alternatywnych źródeł energii. Ścieżka to również edukacyjne gry terenowe: gra edukacyjna Twistor łączy ruch z nauką prawidłowej segregacji odpadów, gra mobilna labirynt natury „Ekozagadki” to natomiast gra mobilna pozwalająca na poznanie źródeł zanieczyszczeń środowiska. Celem wycieczki w ramach projektu „Jarzębinka i Recyklinka - Ekoprzyjaciele” było podniesienie świadomości proekologicznej wśród dzieci oraz wskazanie jakie skutki wywołują niewłaściwe zachowania wpływające na stan jakości wody, powietrza, ziemi a co za tym idzie zmiany klimatyczne.

Oprac. M. Płaszczykowska