Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności PRZEDSZKOLNY KONKURS "EKOLOGICZNA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

PRZEDSZKOLNY KONKURS "EKOLOGICZNA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

PRZEDSZKOLNY KONKURS "EKOLOGICZNA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".
Wisława Szymborska

Idąc śladami słów naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, w kwietniu w naszym przedszklu został zorganizowany konkurs ekologiczno- plastyczny, który związany jest          z najpiękniejszą zabawą na świecie czyli czytaniem książek. Kwiecień jest miesiącem szczególnym dla wszystkich miłośników książek. To w nim obchodzimy "Dzień książki dla dzieci" oraz "Dzień książki i praw autorskich". W kwietniu obchodzimy również "Dzień Ziemi". Z połączenia tych wszystkich ważnych świąt powstał nasz konkurs na "EKOLOGICZNĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI". Celem konkursu była przede wszystkim promocja czytelnictwa, popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie świadomości ekologicznej.
W konkursie wzięło udział aż 78 dzieci z całego przedszkola! Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomem oraz ...  książką dla dzieci:-) Gratulujemy wszystkim wyobraźni w wykonaniu niepowtarzalnych, ekologicznych zakładek oraz zachęcamy wszytskich do sięgania po książki w każdym możliwym czasie i miejscu:-)
opr. Anna W.