Strona główna Aktualności PRZEDSTAWIENIE pt."WIELORYB PILNIE POSZUKIWANY"

PRZEDSTAWIENIE pt."WIELORYB PILNIE POSZUKIWANY"

Przedstawienie pt. "Wieloryb pilnie poszukiwany" przygotowane przez dzieci i nauczycielki z naszego przedszkola zdobyło trzecie miejsce XII Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków. Główną nagrodę otrzymało kaliskie przedszkole "Szczęśliwa Trzynastka". Jurorzy odwiedzili placówki w niemal całej Południowej Wielkopolsce. Następnie wybrano 14 spektakli, których mali aktorzy zaprezentują się w wielkim finale. Festiwal od 12 lat wpisany jest w wojewódzki kalendarz imprez kulturalnych. Zdobywcy głównych nagród będą mieli okazję zaprezentować się w kaliskim Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego 4 czerwca 2012 r.
Głównym organizatorem jest przedszkole Bursztynowy Zamek, a Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu już od 12 lat towarzyszy aktorskim zmaganiom najmłodszych jako współorganizator festiwalu.
Po obejrzeniu w dniu 25 maja 2012 r. siedmiu finałowych spektakli KSTP – Kalisz 2012, Jury przyznało następujące miejsca:
I MIEJSCE - Przedszkole Niepubliczne „Szczęśliwa Trzynastka” w Kaliszu
Tytuł: „ Akrobacje Tresera Kromkodyla ”
II MIEJSCE - Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kaliszu
Tytuł: „ Kłopoty brzydkiej gąsienicy”
III. MIEJSCE – Publiczne Przedszkole Nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim
Tytuł: „ Wieloryb pilnie poszukiwany ”
IV MIEJSCE - Przedszkole Samorządowe w Korzeniewie
Tytuł: „ Myszka miejska, myszka wiejska”