Strona główna Aktualności "TEATRALKI 2017"

"TEATRALKI 2017"

16 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie odbył się XII Przegląd Teatrów Przedszkolnych „TEATRALKI 2017”. W tym roku, swoje aktorskie umiejętności zaprezentowało siedem zespołów. Dzięki urozmaiconemu repertuarowi, widzowie obejrzeć mogli przedstawienia zarówno w wersji tradycyjnej, jak i nowoczesne interpretacje znanych bajek i wierszy.

Nasze przedszkole reprezentował zespół kółka teatralnego, który przedstawił humorystyczy i barwny spektakl pt.: „Ach, te żaby!” przygotowany przez p. Katarzynę Kasprzak i Grażynę Ratajek. Mali aktorzy dobrze czuli się na scenie, śpiewali, tańczyli, z wielką swobodą wcielali się w prezentowane role. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Celem przeglądu było: rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni dzieci poprzez zabawę w teatr, rozwijanie zainteresowań kulturą teatralną oraz gromadzenie doświadczeń w zakresie wychowania przez sztukę.