Strona główna Aktualności "POLE NADZIEI" ZAKŁADANIE RABATY ŻONKILOWEJ

"POLE NADZIEI" ZAKŁADANIE RABATY ŻONKILOWEJ

Żonkilowe "POLA NADZIEI" są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności.

Program "POLA NADZIEI" zapoczątkowany został przez FUNDACJĘ MARIE CURIE CANCER CARE z Edynburga w Wielkiej Brytanii.

W 1998r. pierwszy raz w Polsce w krakowskich parkach zakwitły "POLA NADZIEI".

Dnia 05.10.2012r. dzieci z grupy "Żabki" wzięły udział w zakładaniu rabaty żonkilowej "POLA NADZIEI" przy LOSO i Gimnazjum im.Jana Pawła II przy ul. Waryńskiego.

Uczestnicy zostali powitani przez panią prezes TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ CHORYCH HOSPICJUM Św.JÓZEFA Irenę Kasprzak. Uczniowie gimnazjum zapoznali przybyłych z ideą "PÓL NADZIEI". Następnie rozdano żonkile, czyli symbol nadziei, które uczestnicy przypięli do koszulek. Nastąpiło rozdanie przez obecnych tam wolontariuszy sadzonek żonkili i sadzenie ich na przygotowanej rabacie.