Strona główna Aktualności WŚRÓD INDIAN OKRZYKÓW!

WŚRÓD INDIAN OKRZYKÓW!

WŚRÓD INDIAN OKRZYKÓW! 11 czerwca 2018 r. nasze przedszkole z audycją muzyczną odwiedzili poznańscy artyści Sztukoteki Małego Człowieka. Proszę sobie wyobrazić, że jesteśmy na prerii, dookoła kaniony a w oddali widać wielkie, indiańskie tipi. Wioska niestety jest pusta, ponieważ wszyscy Indianie wyruszyli na poszukiwania tego, co dla nich najważniejsze - muzyki. Nagle okazuje się, że "Płonąca strzała" - jeden z Indian, spotyka wielkiego białego bizona - "Tatanka". To on daje nam jedną wskazówkę: "szukajcie muzyki w naturze....". Ta zagadkowa podpowiedź uruchamia interakcję z dziećmi, które za wszelką cenę próbują razem odnaleźć indiańską muzykę w naturze, tworząc poszczególne instrumenty i łącząc wszystko w spójną, harmoniczną całość. Efektem poszukiwań jest utworzenie prawdziwej indiańskiej orkiestry!