Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności VI KARNAWAŁ Z PIŁKĄ

VI KARNAWAŁ Z PIŁKĄ

VI KARNAWAŁ  Z PIŁKĄ 6 lutego już po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się trzydniowa impreza sportowa dla przedszkolaków objęta patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beaty Klimek. ” JEDYNKA DZIECIOM – VI karnawał z piłką”.  Nasze Przedszkole reprezentowała 12 osobowa grupa dzieci z grupy "Smerfy"  wraz z opiekunem grupy p. Anną Wawrzyniak. W czasie zawodów dzieci mogły zaznajomić się z konkurencjami sportowymi , gdzie głównym przyborem do ćwiczeń była piłka. Mali sportowcy kozłowali piłkę, rzucali do kosza , przenosili z miejsca na miejsce i strzelali do bramki.W „Karnawale z piłka”  uczestniczyli  także zawodnicy i zawodniczki  ostrowskich klubów koszykarskich. Przez całe spotkanie słychać było głośny śmiech, okrzyki i gromkie brawa. Na zakończenie rywalizacji organizatorzy wręczyli każdemu z dzieci pamiątkowy złoty medal. Jak w latach poprzednich nie zabrakło akcentu zdrowego odżywiania. Szkolny Zespół Promocji Zdrowia przygotował napoje, owoce i warzywa dla uczestników karnawału.