Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Aktualności KOLOROWY TALERZYK SMYKA

KOLOROWY TALERZYK SMYKA

KOLOROWY TALERZYK SMYKA

Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, którego organizm intensywnie się rozwija. Jakość jedzenia i jego rodzaj oraz prawidłowe nawyki żywieniowe są podstawą w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym m.in. otyłości u dzieci. Przyzwyczajenia żywieniowe ulegają obecnie szybkim zmianom i są to, niestety zmiany w złym kierunku. Dlatego konieczne jest podejmowanie działań na rzecz korygowania przyzwyczajeń i kształtowania właściwych nawyków żywieniowych przedszkolaków. Dnia 27 lutego oraz 6 marca 2019 roku grupa ,, Ekoludki” oraz ,, Smerfy” odwiedziła Gabinet Pani Dietetyk Karoliny Szymanowskiej ,, Kolorowy Talerzyk Smyka” przy ulicy Dembińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Przedszkolacy podczas wizyty zapoznały się z pracą dietetyka, oglądały gabinet oraz urządzenia do badań. Pani Dietetyk omówiła również Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dzieci i młodzieży od 4 do 18lat, zadawała pytania , a dzieci aktywnie odpowiadały. Na koniec spotkania Pani Karolina poczęstowała dzieci soczkiem i rozdała dla każdego miłą niespodziankę. Bardzo dziękujemy Pani Karolinie za tak miłe i pełne ważnych informacji spotkanie. Dzieci jeszcze długo wspominały wizytę w Kolorowym Talerzyku Smyka i obiecały, że teraz już bardziej zwrócą uwagę na to co jedzą żeby szybko i zdrowo rosły :-)