Strona główna Aktualności KONKURS EKOLOGICZNY

KONKURS EKOLOGICZNY

15 maja 2019 roku, w Publicznym Przedszkolu nr 14 Maluszek odbył się Międzygrupowy Przedszkolny Konkurs  Ekologiczny ,,Podroż z Ekoludkiem” pod hasłem ,,Wszystko dla zdrowia” . W konkursie wzięły udział dzieci z najstarszych grup wiekowych. Każdą grupę reprezentowała czteroosobowa drużyna. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia, nabywanie przez dzieci umiejętności dbania o zdrowie własne i społeczności w której żyją, a także kształtowanie właściwej postawy wobec otaczającego środowiska.  Dzieci uczestniczyły  w różnych konkurencjach, w trzech blokach tematycznych ( odżywianie, ruch, higiena ciała ), podczas których wykazały się wiedzą dotyczącą edukacji prozdrowotnej, a także wiadomościami na temat ekologii i ochrony środowiska. Wytypowane zespoły z poszczególnych grup odpowiadały na pytania, rozwiązywały zadania i zagadki oraz uczestniczyły w konkurencjach sportowych.  Nad poprawnością wykonywania zadań czuwała komisja. Wszystkie dzieci bawiły się wesoło, a na zakończenie otrzymały dyplomy i  EKO upominki.