Strona główna Aktualności MIĘDZYGRUPOWY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

MIĘDZYGRUPOWY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

W piątek 31 maja 2019 roku w grupie „ Plastusie’’ i „Świerszcze” odbył się MIĘDZYGRUPOWY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU.  Konkurs miał na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków oraz integrację zespołów grupowych. Dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat zasad prawidłowego żywienia. Przedstawiciele z poszczególnych grup startowali w różnych konkurencjach: rozwiązywanie zagadek o tematyce zdrowotnej, uzupełnianie rymowanek, quiz wiedzy, zgadnij co to (degustacja z wyłączeniem zmysłu wzroku i określanie, co jest zdrowe dla naszego organizmu, a co nie), test wyboru, puzzle oraz zadanie z wykorzystaniem kart pracy. Każda prawidłowa odpowiedź lub dobrze wykonane zadanie było nagradzane określoną liczbą punktów. Dzieci bawiły się wspaniale rywalizując ze sobą i ciesząc się każdym zdobytym punktem. Na zakończenie zostały rozdane pamiątkowe dyplomy i upominki.