26 maja 2026 roku odbył się w naszym przedszkolu ,,Międzygrupowy konkurs wiedzy o zdrowiu”, w którym wzięli udział reprezentanci z grupy ,,Pszczółki”, ,,Biedronki”, ,,Świerszcze” oraz ,,Motylki”. Konkurs miał na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków oraz integrację zespołów grupowych oraz społeczności przedszkolnej. Dzieci wykazały się wiedzą na temat zasad prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej oraz zasad dbania o higienę ciała. Przedstawiciele z poszczególnych grup startowali w różnych konkurencjach m.in.: rozwiązywanie zagadek o tematyce zdrowotnej, zgadnij co to (degustacja z wyłączeniem zmysłu wzroku i określanie, co jest zdrowe dla naszego organizmu, a co nie), oraz piramida zdrowego odżywiania, rozpoznawali za pomocą zmysłu dotyku przedmioty związane z higieną, pili sok pomarańczowy na czas. Mieli również możliwość rozwijania swojej kreatywności tworząc różne „stworki” z warzyw. Każda prawidłowa odpowiedź lub dobrze wykonane zadanie było nagradzane określoną liczbą punktów. Dzieci bawiły się wspaniale rywalizując ze sobą i ciesząc się każdym zdobytym punktem. Na zakończenie zostały rozdane pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Opr. Ewa G., Aneta W.