Strona główna Grupa „PLASTUSIE" 08.05.2020 DBAMY O NASZĄ PLANETĘ

08.05.2020 DBAMY O NASZĄ PLANETĘ

Cały tydzień mówimy o ekologii, o dbaniu o środowisko, segregowaniu odpadów dzisiejsza propozycja ćwiczeń gimnastycznych również będzie w tematyce tego tygodnia. Do dzisiejszych ćwiczeń „Plastusie” potrzebujecie GAZETY. Oto kilka propozycji ćwiczen z użyciem gazety. Miłej zabawy!

Zestaw ćwiczeń:

1.Ćwiczenia oddechowe  - dziecko stoi swobodnie na dywanie, otrzymuje kartki z gazet najlepiej dużego formatu. Trzyma kartkę z gazety przed sobą, wciąga powietrze nosem i wypuszcza ustami tak, aby kartka się poruszała.

1. Rozgrzewka:

- „Czapeczka” – marsz z gazetą na głowie, tak aby nie upadła.

- „Wokół gazety” – marsz wokół gazety, na przerwę (klaśnięcie) zatrzymujemy się i kucamy na gazecie.

- Przeskoki nad gazetą (obunóż, jednonóż).

1. „Zamiana miejsca”- zabawa orientacyjno-porządkowa. Rozkładamy na dywanie lub podłodze kilka gazet, czytamy dziecku tekst i mówimy co ma zrobić. Zabawę można powtórzyć kilka razy.

Na mojej gazecie siedzę sobie (dziecko siada na gazecie)
Na mojej gazecie bębnię sobie (uderza o gazetę otwartą dłonią)
Na mojej gazecie śpię sobie (kładzie się w wygodnej pozycji)
A kiedy usłyszę ton ( np. klaśnięcie w ręce)
Szybko uciekam stąd (dziecko zamienia miejsce).

1. Zgniatanie gazety w kulkę:

- przekładanie papierowej kulki z dłoni do dłoni, pod kolanem itp.

- w leżeniu przodem, tyłem przekładanie papierowej kulki z dłoni do dłoni.

- popychanie papierowych kulek czołem w marszu na czworakach.

- podrzucanie, chwytanie kulki.

1. Na zakończenie ćwiczeń marsz po pokoju, z kulką pod brodą. Po skończonych ćwiczeniach gazetę wyrzucamy – pamiętacie „Plastusie” makulatura podlega recyklingowi. Czy pamiętacie do jakiego pojemnika wyrzucimy gazetę? Niebieskiego, zielonego, a może żółtego?

„Ekologiczny dom” - po skończonej gimnastyce możecie troszkę odpocząć i obejrzeć bajkę

"Segregujemy śmieci" - na koniec tego ekologicznego tygodnia karta pracy, dzięki której przypomnicie sobie kolory pojemników oraz przedmioty jakie możemy do nich wrzucić. Na podstawie ilustracji dostępnej w galerii wykonaj kartę pracy – połącz dzieci tak, aby prawidłowo wyrzuciły śmieci do odpowiednich pojemników. Na koniec cały obrazek możecie pokolorować KARTA PRACY.

*** Zadanie dodatkowe ***KARTA PRACY - odszukaj na obrazku szklany przedmiot i pokoloruj go na zielono.

Pamiętajcie GRZECZNE DZIECI SEGREGUJĄ  ŚMIECI!
Na koniec naszego tygodnia, dla wszystkich pięknie pracujących dzieci DYPLOM PRZYJACIELA ZIEMI DYPLOM