Strona główna Grupa „PLASTUSIE" 13.05.2020 TAJEMNICE KSIĄŻEK

13.05.2020 TAJEMNICE KSIĄŻEK

Środę zaczniemy od zabawy.
Każdy z was ma swoje ulubione bajki i znacie pewnie bardzo dużo ciekawych bajek. Mamy dla was teraz zadanie. Sprawdźmy waszą wiedzę czy rozpoznacie co to za postać z bajki. Trzymamy kciuki powodzenia.

Czas na pracę plastyczną - zakładka do książki.
Do wykonania pracy plastycznej dziś możecie wykorzystać to co macie pod ręką, podamy tylko propozycje a wy sobie wybierzecie z czego ma być wykonana zakładka. Kartka w kształcie prostokąta, klej, nożyczki, kolorowe kartki, bibuła, naklejki, pisaki, kredki. Ozdabiamy kartkę w kształcie prostokąta według własnego pomysłu i własnej wyobraźni. Zakładka jest bardzo pomocna zawsze gdy skończysz oglądać książkę lub gdy będziesz czytać z rodzicami zaznacz sobie zakładką którą wykonałeś gdzie skończyłeś czytać i następnego dnia bez problemy znajdziesz stronę. W galerii przykładowa zakładka. Po skończonej pracy czas na relaks. Zapraszamy do zabawy relaksacyjnej.

Papiernia Natalia Łasocha
Wczesnym rankiem idź do lasu,   (Dzieci palcami wskazującymi na przemian „spacerują” po plecach siostry, brata, mamy, taty.)
drwal tam drzewa tnie.  (Krawędzią dłoni delikatnie kreślą linię w poprzek jego pleców.)
Potem wielką ciężarówką do papierni jadą pnie. (Pięść jednej dłoni przesuwają wzdłuż pleców. Duży kawał drewna weź i długo nie czekaj, Chwytają kolegę za ramiona. na drobne kawałki porządnie go posiekaj.  Krawędziami obu dłoni delikatnie stukają go po plecach – od góry do dołu i od dołu do góry.)
Dodaj barwnik, jaki chcesz, jeszcze klej i woda,  Delikatnie dotykają jego szyi, a następnie jednego i drugiego ucha.
w wielkiej kadzi to wymieszaj i masa gotowa.  Palcem wskazującym kreślą koła na plecach.
Teraz trudne jest zadanie, lecz się nie poddawaj, na podłużnych sitach tę masę rozkładaj.  Palcami obydwu dłoni przesuwają po plecach od góry do dołu.
Dużo cierpliwości teraz potrzebujesz, masa schnie, a ty ją dzielnie po trochu wałkujesz.  Całą powierzchnią obu dłoni gładzą plecy od góry do dołu.
Kiedy papier już gotowy, zwiń go w wielkie bele, taki papier co dzień ma zastosowań wiele. Jedno dziecko z pary turla drugą osobę po dywanie
Celem zajęć jest rozwijanie sprawności manualnych, rozwijanie kreatywności dzieci, a także za pomocą zabawy relaksacyjnej budowanie wiedzy dzieci na temat powstania papieru.

Karta pracy KARTA PRACY
***Dla chętnych kolorowanka KOLOROWANKA