Strona główna Grupa „PLASTUSIE" 04.06.2020 DZIEŃ DZIECKA

04.06.2020 DZIEŃ DZIECKA

• 1. „Jesteśmy różni, a jednak tacy sami” – rozwijanie umiejętności wypowiadania się na zadany temat. Rodzic rozmawia z dzieckiem na temat postaci z fotografii. Przedszkolak zwracają uwagę na charakterystyczne cechy ludzi z różnych stron świata, podkreślając różnice w wyglądzie. Na koniec starają się znaleźć cechy wspólne.  ZAŁĄCZNIK - OBRAZKI

• 2. „Znajdź parę” – doskonalenie percepcji wzrokowej. W galerii dostępne są ilustracje postaci z różnych krajów. Zadaniem dziecka jest znalezienie pary – postaci z jednego kraju (kart nie trzeba drukować – wystacy, że dziecko wskaże odpowiednie pary).

• 3. „Dzieci z różnych zakątków świata” praca z KP2. strona 41 – uzupełnij ilustracje zgodnie z instrukcją. Rodzic czyta instrukcje dziecko stara się wykonać zadanie samodzielnie. Następnie dokończ rytmy na dole strony.

*** Dla chętnych kolorowanka KOLOROWANKA