Strona główna Grupa „PLASTUSIE" 08.06.2020 WRAŻENIA I UCZUCIA

08.06.2020 WRAŻENIA I UCZUCIA

Witajcie kochani. Wiemy, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami jednak jeszcze troszkę czasu zostało więc zapraszamy do działania. W tym tygodniu tematem naszych zajęć będą emocje, wrażenia i uczucia.
Celem dzisiejszych zajęć jest uświadomienie dzieciom przeżywanych emocji, wdrażanie do umiejętności rozpoznawania swoich uczuć.
Na początek zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania filmu o emocjach, który pozwoli wam zapoznać się tematem

Jeśli już obejrzeliście film to pomyślcie i przypomnijcie sobie jakie emocje występowały w filmie.
Skąd wiemy w jakim nastroju jest nasz kolega, siostra, brat, mama, tata?
Skąd wiemy jakie okazują emocje w danej chwili?
Co powoduje że jesteś smutny?
Co powoduje że jesteś szczęśliwy?
Co powoduje że jesteś zły?

A teraz zabawa
Wersja pierwsza zabawy GRA EMOCJE
Wytnij obrazki dołączone do zadania i rozłóż obrazkiem w dół na stole (tak aby nie było widać co znajduje się na kartce.) Zaproś do zabawy rodzeństwo lub rodziców i po kolei każdy z was wybiera jeden obrazek i stara się pokazać pozostałym uczestnikom za pomocą mimiki twarzy o jaką emocję chodzi. Zabawę można powtórzyć kilka razy.
Wersja druga zabawy (bez drukowania z dołączonymi obrazkami)
Poniżej umieszczone są obrazki jedna osoba pokazuje obrazek a zadaniem dziecka jest odpowiedzieć co to za emocja.

Na dziś karta pracy nr 37.

***Dla chętnych kolorowanka RADOŚĆ