Strona główna Grupa „PLASTUSIE" 10.06.2020 WRAŻENIA I UCZUCIA

10.06.2020 WRAŻENIA I UCZUCIA

Środa to dzień plastyki. Praca na dziś to wypychanka nr 49. Zanim zaczniemy porozmawiajmy z dzieckiem co to jest strach, czego się boją, co im pomaga przezwyciężyć strach. Jak może wyglądać strach? Po rozmowie zaczynamy pracę, wypychamy sylwetkę „straszydła” z W.49. i ozdabiamy plasteliną, kolorowym papierem lub tym co macie pod ręką. Po wykonaniu pracy dziecko kończy zdanie: Moje Straszydło jest straszne bo…
Celem zajęć jest rozwijanie zdolności manualnych, kształtowanie kreatywnego myślenia oraz umiejętności wypowiadania się na określony temat.
Do wykonania pracy potrzebne są: wypychanka nr 49, klej, plastelina, bibuła, pisaki, kredki, nożyczki.

***Jako zadanie dla chętnych zamiast kolorowanki może ktoś z was namaluje własne emocje? Mianowicie w zadaniu tym chodzi o to aby dzieci według wyboru namalowały lub narysowały co sprawia im największą radość, przyjemność, to co sprawia uśmiech na ich twarzy i przedstawić to na kartce. Przykład: Największą radość sprawia mi… zabawa z kolegami, czas spędzony z rodziną… (przykładowe prace w galerii)

Wczoraj poznaliście piosenkę na ten miesiąc wiec dziś czas na wiersz.

„Czerwiec”
Janusz Jabłoński
Bardzo lubię czerwiec,
A najbardziej za to,