Strona główna Grupa „PLASTUSIE" ZABAWA W KODOWANIE - październik

ZABAWA W KODOWANIE - październik

„Plastusie” rozpoczęły przygodę z kodowaniem. Zaczęliśmy naszą przygodę od kolorowych kubeczków, które bardzo przypadły dzieciom do gustu, dlatego często pojawiają się podczas naszych zabaw. „Codeweek” już za nami, ale my kodowania nie mamy dosyć, dlatego jeśli tylko możemy i tematyka nam na to pozwala używamy kubeczków. Tym razem dzieci użyły kubeczków do zbudowania Piramidy Zdrowego Żywienia. Dzieci kolorami zakodowały poszczególne piętra piramidy (produkty spożywcze), następnie bez patrzenia podzieleni na dwa zespoły odwzorowały piętra z poszczególnymi produktami. Na koniec układaliśmy wieże tak długo, aż się nie przewróciła. Dzieci były bardzo skupione bo nikt nie chiał, aby podczas dokładania kolejnego elementu wieża runeła. Zabawa ta doskonali percepcje wzrokowo-ruchową oraz uczy koncentracji uwagi, a także doskonali umiejętnośc matematyczne poprzez przeliczanie kubeczków. O to kilka zdjęć z naszej „Zabawy w kodowanie”.