Strona główna Grupa „PLASTUSIE" ZABAWA W KODOWANIE - grudzień

ZABAWA W KODOWANIE - grudzień

W grudniu „Zabawa w kodowanie” musiała mieć charakter świąteczny, były więc choinki oraz bombki w różnym wydaniu. Dużo czasu poświęciliśmy na sudoku, które dzieci bardzo dobrze rozumieją format 4x4 pola nie jest dla nich już wyzwaniem, a prostą zabawą. Dlatego „Plastusie” rozwiązują już sudoku z pięcioma polami. Oczywiście nie mogło zabraknąć układania rytmów z kolorowych kubeczków oraz kart pracy, aby utrwalać wcześniej poznaną już umiejętność. A mata do kodowania w tym  miesiącu posłużyła nam do… ubierania choinki – oczywiście to zadanie przysporzyło nam trudności bo dzieci nie dostały gotowych współrzędnych, na których kładły kubeczki. Ustawiały kubeczki słuchając komend prawo, lewo, góra dół, dzięki czemu utrwaliły kierunki. Po ciężkim zadaniu ubieranie bombek na choincę było już samą przyjemnością.