DZIEŃ KOTA

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowe, dachowe, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście KOTY. W środę 17-go lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA w  tym dniu „Plastusie” uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”. Dzień dzieci zaczęły od malowania buzi w kocie wąsy, aby jak najbardziej przypominać kota i wczuć się w jego kocie ruchy, malowały, wycinały oraz kolorowały czworonogi, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka – dowiedziały się że kociak rodzina jest bardzo duża. Przedszkolaki układały także kocie sudoku, a motywem wspólnych zabaw był oczywiście kot. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.