Strona główna Grupa „PLASTUSIE" DZIEŃ DINOZAURA

DZIEŃ DINOZAURA

W piątek 26 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Jednak w naszej grupie już od poniedziałku dzieci poznawały te prehistoryczne stworzenia - cały tydzień minął nam właśnie w temacie dinozaurów. Dzieci oglądając prezentację multimedialną oraz oglądały dinozaury w trójwymiarze za pomocą specjalnych okularów, dzięki czemu poznały historię tych gadów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały.  „Plastusie” wykonywały zadania z różnych dziedzin, grały w memory, układały rytmy oraz wykonały prace plastyczne związane z tematem. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne. Dzieci przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc cały tydzień bardzo im się podobał nawet podczas swobodnych zabaw chętnie zmieniały się w dinozaury, kolorowały je, a także próbowały same narysować.