Strona główna Grupa „PLASTUSIE" ZABAWA W KODOWANIE - luty

ZABAWA W KODOWANIE - luty

Luty chociaż krótki miną nam intensywnie bo w przeciągu dwóch tygodniu udało nam się wykonać wiele interesujących zadań. Oczywiście używaliśmy mata do kodowania  – odkodowaliśmy piękne walentynkowe serce, ale w końcu mieliśmy okazje wykorzystać drugą stronę maty, aby wykonać zadanie z programu „Uczymy dzieci programować” i poszukać algorytmów w codziennych czynnościach. Dzieci miały okazje poćwiczyć na macie bardzo potrzebną umiejętność, a mianowicie nakrywanie do stołu. Kolorowe kółka na macie posłużyły nam jako obrusy, na których dzieci rozkładały naczynia oraz sztućce. Było oczywiście sudoku na Dzień Kota, a także gra w memory na Dzień Dinozaura. Ale przede wszystkim udało nam się wprowadzić kod binarny zero-jedynkowy odwołując się do najmniejszej jednostki informacyjnej - bitu. Dzieci wykonywały karty pracy, gdzie obrazek zapisany był właśnie za pomocą kodu binarnego. To właśnie kod binarny był w tym miesiącu omawiany najczęściej. Zajęcia tematyczne były uatrakcyjniane za pomocą prezentacji multimedialnych przy okazji omawiania sportów zimowych oraz dnia dinozaura. Takie zajęcia były dla dzieci bardzo interesujące bo nie tylko oglądały zajęcia, ale mogły również obejrzeć krótkie filmy z dinozaurami, a to pobudziło dziecięcią wyobraźnie. Kolejny miesiąc świetnej zabawy za nami!