Strona główna Grupa „PLASTUSIE" ZDALNA NAUKA 06.05.2021 KRAJOBRAZ POLSKI

ZDALNA NAUKA 06.05.2021 KRAJOBRAZ POLSKI

1. Wiersza: „Co to jest krajobraz” Bożena Forma

Który z nich to krajobraz górski?
To widok pól zbożem pokrytych,
zielonych łąk dookoła.
To szczyty wysokie, skaliste
i gładkie tafle jeziora.
To morza wzburzone fale,
plaże piaszczyste, szerokie.
Pagórki pokryte lasami,
szumiące rzeki głębokie.

1. Obejrzyjcie krótki film: „Polska – od gór do morza – Krajobraz polski".
  1. Na podstawie wiersza, filmu oraz ilustracji umieszczonych w galerii Spróbuj odpowiedzieć na pytania:
- Co to jest krajobraz?
- Jakie krajobrazy widzimy na zdjęciach?

1. „Wędrówka” - masażyk z rodzicami: siadamy jedno za drugim w odległościach umożliwiających rysowanie po plecach, recytujemy wiersz i wykonujemy rysunki.
Wędrujemy raźno w góry, (palcami obu rąk delikatnie stukamy w plecy po obu stronach kręgosłupa od dołu do góry)
Pod nogami mamy chmury. (od dołu pleców do góry rysujemy pętle wzdłuż kręgosłupa)
W górze jasne słońce świeci, (w górnej części pleców rysujemy linie proste od kręgosłupa na zewnątrz)
Nad strumykiem idą dzieci. (delikatnie uderzamy palcami po kręgosłupie od dolnej części pleców w górę)

1. Wprowadzenie litery J, j  pytamy dziecko jaką głoskę słyszy na początku w wyrazie "jezioro", może róznież  podzielić go na sylaby lub prosty wyraz "jajko" spróbować przegłoskować.
  1. Praca plastyczna – spróbujcie narysować czy to farbami, czy kredkami krajobraz Polski, możecie zainspirować się zdjęciami w galerii. Miłej pracy :)

*Drodzy Rodzice w załączniku przesyłam podział na role dzieci, do występu na Dzień Mamy i Taty bardzo proszę w miarę możliwości , aby nauczyć dzieci poszczególnych ról. Ponieważ po powrocie dzieci do przedszkola będziemy, miały tylko dwa tygodnie na próby, tańce oraz piosenki.  Z góry bardzo dziękujemy!
Podział na role dzieci word.