Strona główna Grupa „PLASTUSIE" NAUKA ZDALNA 07.05.2021 PŁYNIE WISŁA, PŁYNIE

NAUKA ZDALNA 07.05.2021 PŁYNIE WISŁA, PŁYNIE

Temat kompleksowy: POLSKA TO MÓJ DOM
Temat dnia: PŁYNIE WISŁA, PŁYNIE
  1. „Krzyżówka” wprowadzenie do tematu: (można naszkicować krzyżówkę odręcznie i uzupełniać z dzieckiem kolejno odgadnięte hasła, aż powstanie główne hasło: WISŁA, można wtedy zapytać co to jest Wisła, jeśli nie tłumaczymy dziecku, że to najdłuższa rzeka w Polsce.

2. „Pokaż Wisłę na mapie” – praca z mapą pokazujemy dziecku na mapie Wisłę, możemy wskazać także inne rzeki. Następnie prosimy, aby dziecko samo wskazało, warto zaznaczyć, że Wisła płynie przez Warszawę stolicę Polski.

3. „Legenda o Wiśle”

Omówienie wspólnie z dzieckiem treści legendy.

1. Gimnastyka

*Drodzy Rodzice w załączniku przesyłam podział na role dzieci, do występu na Dzień Mamy i Taty bardzo proszę w miarę możliwości , aby nauczyć dzieci poszczególnych ról. Ponieważ po powrocie dzieci do przedszkola będziemy, miały tylko dwa tygodnie na próby, tańce oraz piosenki.  Z góry bardzo dziękujemy!
Podział na role dzieci word.

Drogie Plastusie nasz zdalny tydzień dobiegł końca na szczęście zobaczymy się niedługo w przedszkolu. Mamy nadzieję, że przez ten tydzień pięknie pracowaliście. Chętnie zobaczymy efekty Waszej zdalnej nauki na facebookowej grupie.