Strona główna Grupa „PLASTUSIE" Leśne Centrum Edukacyjne - wycieczka

Leśne Centrum Edukacyjne - wycieczka

Dnia 06 kwietnia dzieci z grupy Plastusie w ramach projektu edukacyjnego „Kochasz naturę zachowaj kulturę” uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Lasu Winiarskiego w Kaliszu. Podczas wizyty w Leśnym Centrum Edukacyjnym Pani leśniczy wyjaśniła dzieciom co to jest przyroda, bardzo ciekawie opowiedziała o lesie i właściwym zachowaniu podczas leśnych wędrówek. W trakcie spaceru przedstawiła różne gatunki drzew, oraz rodzaje budek lęgowych i domków dla nietoperzy. Nie zabrakło też ciekawostek dotyczących lasu. W trakcie spotkania Pani leśniczy zadawała dzieciom różne pytania i była zdumiona wiedzą przedszkolaków.
Podczas zajęć w leśniczówce były też opowieści o mieszkańcach lasu. Dzieci  słuchały ciekawostek dotyczących życia lisa, bobra, zająca, niedźwiedzia, jelenia, sarny. Pani Magda opowiadając prezentowała wygląd każdego zwierzęcia na eksponatach, które dzieci później mogły dotknąć i obejrzeć z bliska. Nie zabrakło też opowieści na temat zawodu leśniczego.