Strona główna Grupa „PLASTUSIE" WYJŚCIE DO MUZEUM

WYJŚCIE DO MUZEUM

W czwartek 7 czerwca 2018r., grupa ,,Plastusie” odwiedziła Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie obejrzały wystawę pt. ,, Muzeum 3D, ulicami dawnego Ostrowa”. Dzieci przeniosły się w podróż w czasie po dawnym Ostrowie pierwszych dekad XX wieku. Zwiedzanie zaczęło się od omówienia witryny Księgarni Stefana Rowińskiego, później zakładu fryzjerskiego, a w atmosferę dawnego Ostrowa wprowadziły nas dawne sklepy i zakłady usługowe z charakterystycznym dla epoki wystrojem i asortymentem. Dzieci zobaczyły jak dawniej wyglądał zakład szewski i zegarmistrzowski, podziwiały sklepy z artykułami żelaznymi, galanterią oraz kolonialką. Dzieci przeniosły się w atmosferę starego kina, w którym obejrzały fragmenty filmów, nagrań mieszkańców naszego miasta i ważne wydarzenia w dziejach Ostrowa. Po seansie filmowym zaproszono dzieci do Cafe Muzeum stylizowanego na kawiarnię z początku XX wieku, a w niej oglądały pocztówki i fotografie z dawnych lokali ostrowskich, oglądały i czytały dawną prasę ostrowską, pisały na maszynie do pisania. Dla wielu przedszkolaków wycieczka ta była, więc okazją do nauki kulturalnego zachowania się w takim miejscu. Ich słownik wzbogacił się o nowe pojęcia. Nie mniej ważnym celem było jednak zainteresowanie naszych przedszkolaków przeszłością Ostrowa Wielkopolskiego i jego okolic.